Opekačka Kňažinové lúky

16.10.2021

Trasa : Omastiná - Uhrovské Podhradie - Kňažinove lúky - Uhrovský hrad - Uhrovské Podhradie - Omastiná

Parametre trasy : Dĺžka 17 km, prevýšenie 710 m, menej náročná túra.
Lokalita : Omastiná a okolie.

Vyšli sme od Penziónu pri studničke v Omastiné a šli sme do Uhrovské podhradia. Do Uhrovské podhradia je možné ist buď po ceste alebo cez lúky.

Tentokrát sme išli po ceste. Z podhradia sme sa vydali údolím podhradského potoka, po modré turstické značke. Z tejto značky sme potom zišli asi 200m za lesnickou chatou v mieste kde sa turistická značka odpájala od asfaltovo/štrkové cesty a pokračovala uzkźm žlabom na Rokoš - sedlo. Cesta bola relativne mierná v pohode zvládnutelná aj na bicykli. Cesta ponúkla veľa vyhladov do okolitých udoli. Asi po 3 hodinách pomalé chôdze sme došli na Kňažinové lúky, kde sme našli rozdelaný oheň a mohli sme sa zohriať aj opiect obed.

Späť do Omastné sme potom išli po zelené značke, smerom do Uhrovského podhradia. Po ceste sme sa pozreli na skály za Uhrovským hradom, hradnú jaskyňu, ktorá je len 100m od cesty v hradnom brale a samozrejme hrad. Výhľad na Strážovské vrchy so skalnatým Vápečom a tisícmetrovým Rokošom stál za to. Pre svoje biele obloženie sa nedal prehliadnuť ani pomník na Jankovom vŕšku.

Výlet na kňažinové lúky
Výlet na kňažinové lúky